Rubriky
Produkty

Chytrá domácnost již dnes

Ačkoli si spousta lidí představuje chytrou domácnost jako součást vzdálené budoucnosti, některých technologických novinek si můžeme užívat již dnes. Na trhu je spousta výrobců nabízejících produkty, které lze ovládat pouhým hlasem či jediným stiskem tlačítka. Jedním z nich je i systém Philips Hue, který toho nabízí opravdu hodně. Vyplatí se tato investice?fialové světlo
Společnost Philips na trhu chytré domácnosti působí již nějaký ten čas a je zde úspěšný. Jejich nejznámějším počinem je právě systém Philips Hue nabízející převrat především z prostředí osvětlení. Nabízí toho ale mnohem víc, což je také důvod, proč jej Google zařadil do svého projektu Home. Jediným proti tak zůstává poněkud vyšší cena, která ale konec konců nemusí znamenat opravdový užitek. Jak tomu tedy je ve skutečnosti?
V praxi se zařízení jeví skutečně tak, jak to má být – kvalitně a „chytře“. Chytré žárovky jsou spolehlivé a funkční a nabízí hned několik bonusů v podobě ovládání hlasem, pomocí speciálního ovladače či smartphonu nebo tabletu. Navíc při zvolení třetí úrovně zařízení můžete volit z barevné škály 16 milionů odstínů.
Pokud bychom chtěli zmínit jeden z nejoblíbenějších výrobků systému, uveďme chytrou LED žárovku nazvanou White and Color Bulb. Na první pohled byste ani nepoznali, že se jedná o tak moderní zařízení – vypadá jako běžná žárovka. Běžná patice E27 navazuje na kovový chladič zasahující do většiny plochy žárovky, která je zakončena mléčným sklem. Žárovka funguje při synchronizaci se zařízením Philips Bridge, což je vlastně srdce celého zařízení spojující všechny svítidla pod vaši síť Wi-fi.osvětlená vesnice v horách
Kromě žárovek je možnost si pořídit vysoce elegantní LED pásky, což je stále populárnějším osvětlovacím prvkem domácností. Základní sada nabídne 2metrový pásek s napájením do 230 V. Při koupi více kusů je možné je na sebe napojovat díky prodlužujícím sadám. Stejně tak zkracování není problémem – po každém úseku 33 cm jej lze jednoduše odtrhnout. Výhodou je pak také možnost pásek ohnout o 90 °.