Zábava nejen pro děti

Děti už nejsou to, co bývaly. Ne, že by se snad nějak zásadně změnily fyziologicky, ale podstatnou změnou prošly jejich hodnoty. Zatímco minulé generace se ještě běžně proháněly venku, dnešní omladina raději zůstává zavřená doma a baví se na počítačích, případně herních konzolích. To rozhodně není dobře, jelikož takto přicházejí o významné roky v životě, které by měli trávit s kamarády venku. Navíc takto jen kynou, což rozhodně není zdravé. Děti potřebují pohyb jako sůl. Možná existuje možnost, jak je motivovat k tomu, aby si raději hráli venku se svými vrstevníky, než aby seděli doma. Můžete koupit trampolínu.

Funguje i jako posilovací stroj

Přinutit sotva školou povinné dítě, aby si hrálo venku, je dnes skoro nadlidský úkol. Kdybyste však koupili na zahradu neb dvorek trampolínu, možná, že by se vaši potomci rozhodli ji alespoň vyzkoušet. A určitě by se jim to zalíbilo. Na první pohled skákání nevypadá jako nic moc, ale vytváří se při něm hromada adrenalinu a hormonů štěstí, díky čemuž je člověk motivován skákat dál a často. Navíc nejde pouze o hračku, ale zároveň je možné trampolínu považovat i za cvičební nástroj, což je skvělé. Vaše dítko si tak bude moci hrát a cvičit zároveň.
fitness trampolína

Pozor na bezpečnost

Jak už asi tušíte, trampolína nemusí být úplně ten nejbezpečnější nástroj, který svým dítkům koupíte. Ovšem jak se to vezme. Je potřeba, abyste nešetřili a nepořizovali si hned první levnou verzi, která na vás v obchodě vyskočí. Ty obvykle nejsou tak bezpečné jako dražším modely. Ano, i levné trampolíny mají celou řadu bezpečnostních prvků, ale ty nejsou tak kvalitní a zároveň jich není tolik, kolik by jich asi být mělo.

trampolína se sítíK modernějším typům si navíc můžete i další bezpečnostní prvky dokoupit, takže pokud chcete, může mít vaše zahradní trampolína nejen kryty proti pružinám, ale také i vnější síť, která zabrání, aby se děti mohli při skákání dostat mimo bezpečný prostor trampolíny.