Rubriky
Online

Domácí 3D tisk jako hudba budoucnosti?

Prolomová technologie 3D tisku byla patentována již před více než 30 lety, větší rozmach od něho můžeme však očekávat až nyní. Je to i díky pořizovacím cenám 3D tiskáren nebo vysokých provozních nákladech. Přesto si 3D tisk našel uplatnění v řadě odvětví, jen namátkově lékařství, věda, automobilový průmysl nebo třeba design. Už ale dávno neplatí, že tento vícerozměrný tisk je doménou pouze průmyslových konstruktérů a vývojářů. Ceny 3D tiskáren jsou dnes stále více dostupné. Základní model je dnes možné pořídit již za částku okolo 10 000 korun. Kdy se vyplatí do takové tiskárny investovat?

3D tiskárna

Jak funguje 3D tisk?

3D tiskárny dokáží poměrně snadno vytvářet realistické modely z jejich trojrozměrné digitální verze. K plnohodnotnému používání je zapotřebí ovládat některý z grafických programů, které tvorbu 3D digitálních modelů podporuje. Dnes už ale na internetu existuje i celá řada virtuálních knihoven, kde je možné si již hotové digitální modely zdarma stáhnout či za malý poplatek odkoupit.

3D tisk je vlastně technologie, kdy dochází k vrstvení materiálu na sebe. Tento proces je v konečném výsledku přesným opakem CNC obrábění. Kdy se jeden kus materiálu postupně upravuje až do tížené podoby.

Technologie 3D tisku

Tato průlomová technologie poprvé spatřila světlo světa již v 80. letech 20. století. V současné době má 3D tisk řadu technologií a také pracuje s několika různými materiály.

Vytištěný objekt

Mezi nejčastější a nejvíce dostupnou metodu 3D technologie, patří tisk z pryskyřic (SLA/DLP). Tento druh tisku využívá tvrzení pryskyřic světlem a v posledních letech jeho obliba stále roste. 3D tisk pryskyřice 3d-tiskni.cz nabízí precizní výtisky s ostrými detaily. Tato technologie nachází uplatnění v celé řadě odvětví. Mezi ty nejčastější patří produktový design, automobilový průmysl, zubní lékařství, šperkařství nebo architektura.

Rubriky
Online

Odškodnění za újmu na zdraví

V životě se nám může stát nepříjemná událost, díky které budeme mít trvalé následky na zdraví. V takovém případě máme právo s odborníky vymáhat odškodnění.

Odškodnění za újmu na zdraví

Pojištění

Nikdy nevíme, co se nám může stát, protože život je i hezkých chvílích, ale také se skládá z těch, které bychom nejraději nikdy neprožili. Z tohoto důvodu tu máme pojištění, kdy se v dnešní době dá pojistit kde co. Možná si říkáte, že budete muset platit jen tak někomu peníze, ovšem tak tomu rozhodně není. Pokud si třeba pojistíme auto a stane se nám nehoda, tak náklady na opravy pokryje právě pojištění, přičemž u nových vozů to jsou částky v řádu klidně desítek až stovek tisíc.

nehoda auta

Kromě auta bychom měli myslet hlavně na naše zdraví, protože to máme jen jedno a nelze ho spravit jako věc. Popřemýšlejte tedy nad dobrým úrazovým pojištěním, protože to sice třeba nevrátí následky nehody, ovšem díky němu se zaplatí třeba rehabilitace a zdravotní péče, díky čemuž se následky minimalizují a mnohdy díky tomu zase můžeme žít klasický život bez velkého omezování. Peníze se jen tak neztratí, protože například po smrti se pojistná částka vyplácí.

Přiměřené odškodnění

Je na místě se chovat zodpovědně a dbát na bezpečnost, protože třeba na silnicích je určité riziko nehody. I se budeme chovat ukázněně a podle pravidel, tak nám bohužel může být způsobena újma na zdraví od někoho jiného a je jedno kde a kdy.

stání pro invalidu

Po takovém úraze máme právo na odškodnění Poradnaodskodneni, což je finanční kompenzace za způsobené zdravotní komplikace, přičemž nejvyšší částky se vyplácí většinou za trvalou újmu na zdraví. Mnohdy se k této události pojí různé vymáhání, kdy někdy viník uzná svou chybu a chce pomoci poškozeným, ovšem v řadě případů vše popírá a cuká se. V každém případě není na škodu spolupracovat s odborníky na odškodnění, protože ti Vám pomůžou, aby Vám skutečně byla vyplacena adekvátní částka v daném případě, protože peníze můžete buď použít k další léčbě a rehabilitaci, nebo si je použít, jakkoliv chcete. Případů odškodnění je opravdu mnoho, takže pokud se dostanete do takové situace, tak můžete řešení přenechat na specialistech.

Rubriky
Online

Jak se hýbou hodnoty akcií, aneb nikdy si nemůžete být jisti, když je tu Internet

Snapchat je softwarový produkt vyvíjený pro operační systémy Android a Apple. Dokážete s ním přes mobil odesílat fotky, textové zprávy, krátké videosekvence, je to vděčný pomocník zejména mladých lidí, kteří se mezi sebou baví právě sdílením svého soukromí nebo zážitků z dovolené, ze školy, s přáteli apod.
singapurská síť

Stačí jen malá změna a může se strhnout lavina

Tvůrci Snapchatu, zřejmě v dobrém rozmaru, popustili uzdu fantazii a rozhodli se změnit jeho podobu velice radikálně. Ovšem docela nešťastným způsobem. Na takové změny jsou uživatelé jakékoli aplikace velmi citliví, pokud existuje něco, co dobře funguje, ne každý ocení, když se musí znovu učit ovládání programu a ztrácet tím spoustu času. A když to jde, dotyčný odchází jinam. V případě Snapchatu došlo k tomu, že si lidé ve velkém stylu alespoň stěžovali na nový ksichtík, někteří šli ještě dál a dali kolovat na webu petici za obnovu aplikačního rozhraní do původního stavu.
digitální kodování

Cena akcií poklesla o šest procent

Dopadlo to ovšem velice svérázně. Snapchat používala totiž i známá modelka Kylie Jannerová. Ta se pochlubila svým obdivovatelům, jak jí nový vzhled rozhodně nepotěšil, ovšem nutno podotknout, že tuto osobu na Twitteru sleduje zhruba pětadvacet milionů lidí. Odezva na její příspěvek byla velmi razantní, asi 55 tisíc lidí její slova sdílelo dál a tahle vlna se dokonce dostala do stránek mnoha zahraničních mediálních subjektů. Vlna se prohnala i skrze finanční trhy a to se projevilo na propadu akcií o více než šest procent! Tj. pokles ceny akcií v přepočtu o cca 26 miliard korun.
ikonky aplikací
Společnost Snap ovládá jistý Evan Spiegel a ten v roce 2017 získal přibližně třináct miliard korun právě zásluhou akcií a ty mu vyneslo uvedení společnosti Snap  na burzovní trhy. Jak vidíte, svět akcií je relativní pojem a kdo chce na trhu obchodovat, musí mít k tomu také jistý podíl odvahy a štěstí.