Rubriky
Finance

I nebankovní hypotéka se dá vyřídit

Dnes se dá vyřídit mnoho hypoték a to ať už na pobočce nebo z domácnosti. Mnohdy je ale lepší, pokud člověk nebude něco takového řešit přes internet, ale zavítá rovnou na pobočku, kde mu mohou ještě vysvětlit nějaké věci, které se s něčím takovým pojí. Přes internet se dá něco takového sice vyřešit mnohem rychleji, ale pokud chcete mít jistotu, že budete o všem informováni a budete vědět, jak je možné s něčím takovým pracovat, bude ideální právě pobočka, která je vašemu bydlení nejblíže.

Nebankovní hypotéka Ostrava https://nebankovnihypoteka.cz/nebankovni-hypoteka-ostrava/ se dnes také nabízí. Pokud jste tedy místí nebo to máte do Ostravy kousek, můžete zavítat na pobočku zde a pobavit se o věcech, které jsou s nebankovní hypotékou spojeny.

čas a peníze

Věříme, že jakmile budete vědět všechny informace, až teprve tehdy budete vědět, do čeho jdete. Je mnoho lidí, kteří si sice pomocí internetu dohledají nějaké informace, ale zdaleka to není vše, co byste měli vědět. Je ideální pobavit se o tom nejlépe s někým ze společnosti, kde budete půjčku chtít. Určitě si poté vezměte dostatek času na to, abyste si vše promysleli.

Dnes se opravdu nabízí spíše nebankovní hypotéka, protože jste si jistě všimli toho, že na bankovní hypotéku dnes jen tak nikdo nedosáhne. Je sice pravda, že pokud má člověk bankovní hypotéku, je klidnější, než když má hypotéku nebankovní, ale na tu, kterou poskytují banky, se dnes nedostane už skoro nikdo.

podpis smlouvy

Bohužel pokud chce člověk získat peníze a chce mít jistotu, že je dostane, měl by se obrátit hlavně na nebankovní společnost, protože ta ještě navíc nenabízí tak velké úroky, jako právě banka. Právě na úrocích může člověk velmi prodělat. Neprodělejte a mějte jistotu, že nebude problém danou hypotéku splatit. Vyhněte se některým věcem. Nesmí to dojít tak daleko, že o to, na co jste si brali půjčku, přijdete. Zvažte nebankovní hypotéku, která pro vás bude mnohem dostupnější a to ve všech ohledech.

Rubriky
Finance

Bez peněz to není ono

Nemusím vám určitě sáhodlouze vysvětlovat, k čemu jsou nám lidem peníze, a nemusím vám určitě ani popisovat, jak krutý může být úděl někoho, kdo se ocitne na světě bez finančních prostředků nebo dokonce v nezvladatelných dluzích. Každý z nás chápe, k čemu jsou peníze důležité, co se s nimi dá a bez nich nedá dělat. A nepochybně se shodneme na tom, že kdybychom měli volit mezi bohatstvím a chudobou, vybereme si bohatství. Finančně zajištěný člověk má kdykoliv to, co potřebuje, zatímco chuďas samozřejmě nikoliv.

libry bankovky

Jenže své potřeby má každý z nás. Bez ohledu na to, zda mu je osud po finanční stránce příznivě nakloněn nebo ne. A tak se kdekdo ocitá klidně i opakovaně v situaci, kdy by sice potřeboval za něco platit, ale už na to zkrátka nemá. A když nemá čím financovat své potřeby, má zkrátka pech. Měl by se bez toho, co postrádá, obejít, a to až do doby, než zase nějaké peníze získá.

A když už se to nedá více snášet? Pak přichází ke slovu třeba i půjčky, jež mohou finančně vypomoci těm, kteří si právě nemohou dost vydělat a nemají ani nějaké dostačující úspory.

Jenže mnozí z těch, kteří se obracejí na finanční ústavy, neuspějí. Někdy jim tu odmítnou půjčit proto, že se zdá, že nemají takoví žadatelé příjmy, které stačí ke splácení poskytnuté půjčky, někdy může být problémem třeba záznam v registrech dlužníků, hrozící nebo už dokonce probíhající exekuce… Nebo třeba i toto vše a ještě něco navíc.

libry peníze

Žadatelé o půjčku prostě nejsou vždy zrovna dokonalí. A nedokonalým se v bankách nepůjčuje.

Ale i těm, kdo vzbuzují určité pochybnosti, se někdy pomoci dostane. Když tito mají například nemovitost, nabízí se jim přinejmenším nebankovní americká hypotéka, jejíž splácení se zaručuje právě zástavou nemovitého majetku. Každý, kdo nabídne takovou zástavu a má na splácení, tu peníze dostane. A může se mít zase dobře.

Rubriky
Finance

Rodinné finance

Jak řešíte financování vaší domácnosti?

V dřívější době, kdy se výplata dávala v hotovosti měla moje babička s dědou tzv. obálkovou metodu. Oba dva donesli domů výplatu, dali to dohromady a pak to rozdělili do obálek na nájem, oblečení, jídlo, spoření apod. Nevím kolik těch obálek měli a jak jim tato metoda fungovala, ale nebyla to doba, kdy bylo zvykem brát si půjčky, a tak s jistotou akorát vím, že museli vyjít s tím co měli. Možná občas vybrali obálku šetření, když v nějaké jiné pochybělo, ale určitě měli i obálku nečekané výdaje.

V době, kdy se výplaty vyplácejí na účet a každý z manželů má svůj účet si každý pár musí najít svůj způsob financování rodinných výdajů. Největší problémy mohou nastat, pokud jeden z manželů bere mnohonásobně vyšší plat než ten druhý. Je pak obtížné přispívat do rodinného rozpočtu stejným dílem.

peníze

Jednou z možností je založení třetího, společného účtu, kam oba posílají přiměřenou část ze své výplaty a ze společného účtu se hradí společné výdaje. Výhodou této metody je, že oba si mohou šetřit na svých účtech a také si své peníze utrácet, aniž by utrpěl rodinný rozpočet. Vést rodinné účetnictví s rozumem, to znamená, že se nedostaneme do mínusu a tím pádem do dluhů. Pokud máme ve svých financích jasno, nemusíme se obávat vzít si např. hypotéku na stavbu domu https://nebankovnihypoteky.net/nebankovni-hypoteky-jako-reseni-na-vsechno/. Víme, kolik jsme schopni měsíčně splácet, a přitom vést spokojený život.

prasátka

V každé domácnosti je potřeba dohlídnout, aby příjmy byly vyšší než výdaje. Život nám přináší nejrůznější situace a je třeba být připravení i na dočasný výpadek příjmu, tzn. mít něco našetřeno, říká se, že minimálně tři výplaty. Je to sice hezká myšlenka, ale mnohým se to nepodaří. Pak nezbývá než pečlivě hlídat výdaje a na čas se uskromnit. Určitě bude zase líp.

Rubriky
Finance

Spočítejte si hypotéku

Rádi byste si spočítali hypotéku Moneyworld? Můžete. Jak? Stačí k tomu váš notebook a internet.

Právě díky internetu je možné spočítat hypotéku rychleji, než byste čekali.

Nebojte se navštívit internetové stránky, které něco takového, jako je spočítání hypotéky, poskytují.

nový dům

Existuje jich opravdu mnoho, takže se určitě nebojte, že byste žádnou takovou stránku nenašli.

Jakmile si danou stránku vyberete, pamatujte na to, že je potřeba vyplnit všechny potřebné informace. Něco takového jistě bez problémů zvládnete.

Následně je potřeba vámi vyplněná data odeslat a malou chvíli počkat.

Zanedlouho vám najedou všechny informace, které byste rádi věděli. Není na tom opravdu nic složitého. Rozhodně to bez obav zvládnete. Nejen tedy vy, ale určitě i jiní.

Mít přehled není na škodu.

Neváhejte a vyzkoušejte něco takového i vy.

Může se stát, že si něco takového oblíbíte natolik, že se rozhodnete danou stránku doporučit vašim známým.

Určitě není na škodu mít přehled o tom, zda byste takovou hypotéku zvládli nebo naopak nikoliv.

Je dobré, si některé věci promyslet předem. Může se to vyplatit více, než si myslíte.

Pokud si myslíte, že něco takového nezvládnete, pak si můžete zajít přímo do banky a nechat si zde hypotéku spočítat. Je ale potřeba počítat s tím, že to nebude tak rychle, jak byste čekali.

Skutečně má smysl dát šanci právě internetu, který vás může více než mile překvapit.

Neváhejte využít možností, které zde pro vás jsou.

Věříme, že si internet oblíbíte natolik, že jej budete využívat ve velkém.

moderní dům

Rozhodněte se udělat krok kupředu ještě dnes. Může se to vyplatit.

Člověk by se neměl bát zkoušet. Jak se říká, za zkoušku nic nedáte. Opravdu je tomu tak.

Mějte i vy maximální přehled.

Může se klidně stát, že zatím nebudete mít dostatek peněz na to, abyste právě hypotéku měli. Nikdo ale neříká, že se něco takového nemůže časem změnit.

Informujte se ještě dnes. Má to smysl.

Rubriky
Finance

Co si tak vzít půjčku?

Soukromé podnikání by mělo být provázeno dostatečnými zisky, které z něj plynou. Soukromá http://www.sposs.cz/ firma by měla být schopna vynášet dost na to, aby se udržela v chodu a aby uživila všechny, kdo se v ní nějak angažují, od majitele až po posledního zaměstnance.

Mělo by tomu tak být. Ale nejednou tomu tak bohužel není. I když se třeba všichni v takové firmě snaží sebevíc, nikdy se nelze spoléhat na to, že se tu vydělají takové peníze, jakých by bylo třeba. A když se dost nevydělá, situace se může notně zkomplikovat. A nejednou může vypadat i naprosto tragicky.

čtyři mince

Jenže co s tím? Když určité podnikání v určité době nemá dostatečný výnos, a to z jakéhokoliv důvodu, nedá se s tím často nic dělat. Dá se jenom čekat, jak to nakonec dopadne, jak se situace vyvine a zda se podaří takovému podniku přežít a dočkat se optimističtější budoucnosti. A pokud už se čeká na šťastnější zítřky, dá se učinit i něco pro to, aby tyto nastaly daleko pravděpodobněji. Tedy dá se vzít podnikatelská půjčka, jež se investuje tak, jak je to třeba, aby se napravilo to, co se nepovedlo.

Jenže pro jakou z podnikatelských půjček se rozhodnout? Jakou variantu zvolit, aby ji podnikatel v nouzi získal za dostatečně výhodných podmínek a aby mu tato prospěla a neuškodila?

bankovky EU

Rozhodnutí o půjčce musí odpovídat konkrétní situaci, žádnou nabídku vám nelze doporučit univerzálně. Každopádně je ale pravdou, že dobrou službu prokazují podnikatelům v nesnázích nebankovní hypotéky bez registru. Právě ty si totiž mohou brát i ti z podnikatelů, kteří jsou v natolik těžké situaci, že by jim pro jejich ekonomické problémy nikde jinde nepůjčili.

Tady je totiž potřeba dát coby záruku řádného splácení do zástavy nějakou nemovitost. Tato se stává zárukou, že budou půjčené finanční prostředky ve výši až sedmdesáti procent její odhadní ceny řádně vráceny, a pak už nic nenutí k přísnému prověřování takového žadatele, jenž může mít i nejeden nedostatek. A tak se i tento půjčení dočká.

Rubriky
Finance

Smlouvy telefonních operátorů

Jste spokojeni se svým operátorem?  Stalo se vám, že s vámi operátor jednal až arogantně, nebo změnil podmínky u datových tarifů, které jste vyčerpali a nedokoupili si nová data, tak vás přímo odpojil i od internetu? Pokud se vám toto nebo něco podobného stalo, tak je to změna smlouvy. Operátor vás na tuto situaci musí předem upozornit a dát vám možnost odstoupit od smlouvy.
 
  –  Pamatujte si, že jednostranná změna smlouvy je důvodem, že se můžete ze smluvního vztahu od operátora vyvázat bez sankcí.
 
 –   Víte, že účastnickou smlouvu bez závazku s telefonním operátorem může uzavřít občan v ČR od dovršení 15 letsmlouvu se závazkem  až od 18 let? Pokud uzavírá smlouvu s mobilním operátorem za své nezletilé dítě rodič, nebo zákonný zástupce, toto musí schválit soud. A to z toho důvodu, že se bude nakládat s majetkem nezletilého. Tak by to mělo podle zákona být – protože odpovědnost rodiče za nezletilé dítě zůstává.
 
 Ale v praxi smlouvy mezi nezletilými dětmi  a telefonními operátory jsou trochu jiné. Nezpochybňují, že pokud na telefonním čísle evidované na nezletilé dítě nastane dluh, vymáhají ho po rodičích. Tak by to mělo podle zákona být. Ale je už více kauz, kdy operátoři prostřednictvím exekutora vymáhají dlužné částky i v řádu několika tisíc korun po nezletilém dítěti.

Toto je naprosto v rozporu se zákonem, ale už několik takových případů existuje a samozřejmé se prošetřují, proč nastala tato situace a řeší se.
Platební rozkaz na vymáhání pohledávky  by měl být v těchto situacích pouze s potřebným zkoumáním ze strany soudu a mělo by se počkat na odezvu dlužníka – o tom se jedná. Dluhy za děti do 15 let musí v každém případě platit rodiče nebo zákonní zástupci.
 
Operátor by si měl dát velký pozor na to, aby neuzavíral tak zvané „podezřelé“ smlouvy. Už jen proto, že se mohou vyvarovat neplatičů, mají přístup do registru dlužníků Solus a tím si mohou nezletilého žadatele a jeho zákonného zástupce dobře prověřit.

Operátor by kvůli svému zisku neměl uzavírat smlouvy s velmi zadluženými nebo nemajetnými lidmi, už z toho důvodu, aby se nedostali ještě do větších finančních problémů.  Tito lidé si mohou koupit  sim kartu s kreditem, na který mají finance.
 
Mobilních operátorů máme hodně a všichni chtějí klienty. Proto nabízejí lákavé nabídky, které mohou být pro vás časem nevýhodné.
 
Pamatujte, že
·         od operátora můžete odejít bez sankcí, pokud jakkoliv změní smlouvu – jednostranně
·         operátorovi můžete vypovědět i smlouvu na dobu určitou
·         braňte se reklamací, pokud jste dostali od operátora vyúčtování s pokutou za předčasné ukončení smlouvy, ve které byly změněné podmínky a pokud neuspějete s reklamací, obraťte se na Český telekomunikační úřad

Rubriky
Finance

Nakupování pomocí skeneru má řadu výhod

 Přesto, že tento typ nakupování není v ČR stále moc populární a rozšířený, počet jeho příznivců roste. Momentálně nabízí tuto službu jen obchodní řetězec Globus, nicméně řetězec Tesco před pár dny nabídnul tuto možnost svým zákazníkům ve 3 prodejnách.
 

Proč se mi vyplatí nakupovat se skenerem?

 První a největší výhodou je značná úspora času. Nejenže se vyhnete frontám u pokladny, ale Vámi nakoupené věci již nebude znova vykládáno na pokladní pás. Ta nejdůležitější výhoda, ale je to, že po celou dobu nákupu máte přehled o ceně – nejenom jednotlivých kusů zboží, ale i celého nákupu, čímž zmenšíte pravděpodobnost, že byste u pokladny byli zaskočeni cenou. Navíc zboží si v průběhu nakupování vkládáte rovnou do tašky, kterou si po zaplacení nákupu už rovnou odnášíte domů.

Co pro to musím udělat?

 Získat možnost nakupování se skenerem v obchodním řetězci Globus je velmi snadné. Nejprve si musíte zařídit členskou kartičku, ale potom už můžete tímto způsobem nakupovat kdykoli – přijdete do obchodu, načtete členskou kartičku, rozsvítí se Váš skener a můžete jít nakupovat.
 V Tescu je princip trochu složitější, ale neméně příjemný. Zákazník má totiž na výběr ze dvou možností. Ta první je podobná té, kterou využívá Globus. Druhou možností je místo skeneru využívat svůj mobilní telefon, ale otázkou je, zda o to klienti budou stát, protože oproti mobilnímu telefonu má skener řadu výhod – display, který se nezamyká, nemusíte zadávat heslo jako u mobilu, nevybíjí se Vám baterie v mobilu a můžete ho klidně nechat odložený ve vozíku.

Dokonce už prošlo i průzkumy

 Přestože jiné řetězce o zavedení nakupování se skenerem zatím neuvažují, průzkumy ukázaly, že nový styl nakupování je u lidí poměrně oblíben. Testování trvalo 3 roky, takže v nepřipravenosti není nejmenší problém. Většině tento systém vyhovuje hlavně u velkých nákupů, kdy jde o poměrně velkou úsporu času a možnost kontroly ceny je více potřebná. Momentálně nakupuje v ČR se skenerem okolo 5-20% zákazníků, což vzhledem k počtu, kolik je prodejen, kde tato možnost je, je celkem významné a úspěšné číslo. Ačkoli není příliš rozšířen, určitě bychom měli s tímto způsobem nákupu počítat, protože by mohl přinést do možností nákupu takovou malou revoluci.

Rubriky
Finance

Ekonomický zázrak

Nepoložil jsem dosud nikomu otázku, co si v dnešní době po ekonomické stránce přát víc, ale na základě toho, co se vcelku pravidelně dočítám v  médiích, tuším, jaké odpovědi bych se asi dočkal.
Každý desátý z našinců by mi na takovou otázku zřejmě odpověděl, že by si přál, aby měl z krku exekutory. Protože má tak velké dluhy, že je nezvládá a nezbývá mu než čekat, kdy mu začnou zabavovat majetek.
Ano, desetina našinců má prý tento problém. Každý desátý z nás má méně než nic. Respektive sice něco má, to však výhradně nesplatitelné dluhy.
Nehezké zjištění, že? V době, kdy se nám má dařit.
Ovšem to není to jediné, co je na tom nepěkné. Nepříjemné je i to, co se s tím dělá. Co dělá společnost pro to, aby se situace zlepšila nebo alespoň dále nezhoršovala.
mince ve váze
Myslím, že je nejvyšší čas, abychom z podobných lidí udělali odstrašující příklad. Abychom více než hlasitě řekli, že takto skončí každý, kdo nejprve jedná a až potom přemýšlí. Abychom ty, kdo se ještě drží nad vodou, varovali před neuváženými činy.
Jenže děje se tak? Neděje. Namísto, abychom zachraňovali ty, kdo se ještě zachránit dají, uvažují naši mocní pouze o tom, jak zachránit tyto zoufalce, jak je vytáhnout z marastu, do kterého se ze své vůle dostali a dnes se nedokážou vyhrabat.
Vymýšlejí se všemožné osobní bankroty, spočívající v podstatě v jediném. Že si tito lidé na pár let utáhnou opasky a za to jim bude odpuštěno. Někdo z mocných je názoru, že ti, kdo těmto ztroskotancům půjčili, mají akceptovat, že uvidí nanejvýš tak část z oněch peněz a část budou muset oželet, někdo by dokonce chtěl, aby se takovým dlužníkům odpustilo i vše. Aby tu byl za hlupáka ten, kdo byl ochoten jim půjčit, a aby si to tudíž odnesl ten, kdo jim dříve pomohl. Protože přece nenecháme tyto chudáky strádat!
Nechtěl bych být v kůži takového zoufalého dlužníka, který může už jenom čekat, až mu všechno seberou. Nechtěl bych být v kůži toho, kdo nemá naději na vybřednutí z dluhů.
vytažené kapsy
Společnost v současnosti ničí realita. To, jak se všude mluví o tom, jak mají být tito lidé oddlužováni, jak se jim má odpouštět…
Nemáme v naší zemi totiž jenom tyto. Máme tu i mnoho lidí, kteří se jen těžko drží nad vodou. Kteří mají hluboko do kapsy. A kteří dnes a denně ze všech stran slyší, jak jim tu či onde půjčí, jak je výhodné nadělat si nějaké ty dluhy, jak skvěle se ta která půjčka splácí…
Kolik takových dosud neztracených lidí ještě naši politici odrovnají? Řečmi o tom, jak je třeba lidi lapené v dluhové pasti zachraňovat na úkor věřitelů. Kolik těch, kdo to ještě zvládají, do toho ještě spadne, a to možná jenom proto, že uvěří, že je ostatní nenechají ve štychu? Že jim věřitelé budou později také muset odpustit podle zákona.

Rubriky
Finance

Když někdo nemá peníze

Všichni už od nejútlejšího věku dobře víme, jak to chodí. Kdykoliv něco potřebujeme nebo po něčem zatoužíme, musíme si to koupit, a to znamená, že si na to musíme někde sehnat peníze.

Ovšem to nemusí být ani zdaleka tak snadné, jak by se mohlo z toho právě vyřčeného vydedukovat. Peníze se totiž nejednou neshánějí ani trochu snadno. A je tak daleko pravděpodobnější, že člověku scházejí, než že jich má nadbytek.

A pokud si tedy někdo nevydělá dost na to, aby si pořídil vše, co je mu zapotřebí? Pak nezbývá, než si finanční prostředky, jichž se nedostává, někde půjčit.

USA dolary

Jenže kde si o půjčku zažádat? A kterou z těch, jež se u nás nabízejí, si vybrat? To je nejednou hodně těžké rozhodování.

A ani když se člověk pro některou rozhodne, není ještě vyhráno. Protože mu ji také musí zvolená finanční instituce poskytnout. A jestli se třeba banky něčemu rozhodně nevěnují, pak je to charita. Žadatel tu tak musí nejprve doložit vše požadované, a potom musí doufat, že bude to jím předložené odpovídat požadavkům, jež jsou v bance na zájemce o půjčku kladeny. Protože jinak následuje zamítnutí žádosti a konec nadějí.

Tedy konec nadějí u banky. Ovšem naštěstí ne u nebankovní společnosti.

karty v kapse

A tak ten, komu odmítli pomoci v bance, může zkusit své štěstí třeba u nebankovní společnosti. A může-li tu dát za půjčené peníze do zástavy svou nemovitost a prokázat alespoň minimální schopnost splácet, může počítat s tím, že mu bude poskytnuta i problematickým žadatelům vyhovující nebankovní americká hypotéka.

Taková hypotéka se poskytuje za velice flexibilních a snadno splnitelných podmínek, její poskytovatelé tolerují nejeden žadatelův nedostatek, a tak je to možná právě tento finanční produkt, jenž člověka zbaví jinak klidně i neřešitelných problémů.

A když už tu tato možnost jednou je, bylo by hloupé ji nevyužít.

Rubriky
Finance

Půjčíte si?

I kdyby se jeden snažil sebevíc, nikdy nemá stoprocentní jistotu, že vystačí s tím, co má, tedy konkrétně s tím, co si vydělá. Někdo je zkrátka honorovaný příliš špatně na to, aby mu to k normálnímu životu stačilo, jiného překvapí nečekané výdaje, na které se mu nedostává finančních prostředků… Přihodit se zkrátka může cokoliv.

A co si počít, když někdo potřebuje peníze, ale dočasně je nemá? Pokud se nelze uskromnit bez ztráty životních jistot a důstojnosti, nezbývá nic jiného, než si je někde půjčit.

eura pětistovky

Jenže kterou z půjček si vybrat? Když je na tom člověk po ekonomické stránce neslavně, nejednou nemá moc na výběr a jeho volbou tak jsou nebankovní hypotéky. To znamená půjčky, jež jsou jako dělané i pro ty, kdo mají natolik vážné potíže, že by jim nikdo jiný než právě nebankovní společnost nepůjčil.

U těchto hypoték se totiž díky nezbytné zástavě nemovitosti coby záruce řádného splácení dá leccos odpustit. A právě proto tu uspějí i ti, kdo by nebyli v žádném případě schopni obstát při žádání o půjčku v klasické bance. Tady nevadí ani nepříliš vysoké příjmy, pokud tyto postačují alespoň pro hrazení těch nejnižších nastavitelných splátek, tady nemusí být na obtíž ani nejeden méně podstatný záznam v registrech dlužníků, ba ani nějaká další dosud nesplacená půjčka, exekuce atd.

eura bankovky

Stačí tu zastavit nemovitost a rázem je šance na získání půjčky ve výši až sedmdesáti procent její odhadní ceny, a to za vlastně přímo ideálních podmínek. Lze tu totiž rozložit splácení třeba i na tři desítky let, což znamená možnost snížit splátky na naprosté minimum, lze tu ale splácet i kratší dobu nebo vše vrátit předčasně, zdejší úroky nikoho nezruinují. A dokonce se tu ani nehradí žádné poplatky předem, smlouva je jednoduchá a bez háčků. A to nejsou ani zdaleka všechna plus takové hypotéky. Jež může být i vaším pomocníkem.