Rubriky
Finance

Půjčíte si?

I kdyby se jeden snažil sebevíc, nikdy nemá stoprocentní jistotu, že vystačí s tím, co má, tedy konkrétně s tím, co si vydělá. Někdo je zkrátka honorovaný příliš špatně na to, aby mu to k normálnímu životu stačilo, jiného překvapí nečekané výdaje, na které se mu nedostává finančních prostředků… Přihodit se zkrátka může cokoliv.

A co si počít, když někdo potřebuje peníze, ale dočasně je nemá? Pokud se nelze uskromnit bez ztráty životních jistot a důstojnosti, nezbývá nic jiného, než si je někde půjčit.

eura pětistovky

Jenže kterou z půjček si vybrat? Když je na tom člověk po ekonomické stránce neslavně, nejednou nemá moc na výběr a jeho volbou tak jsou nebankovní hypotéky. To znamená půjčky, jež jsou jako dělané i pro ty, kdo mají natolik vážné potíže, že by jim nikdo jiný než právě nebankovní společnost nepůjčil.

U těchto hypoték se totiž díky nezbytné zástavě nemovitosti coby záruce řádného splácení dá leccos odpustit. A právě proto tu uspějí i ti, kdo by nebyli v žádném případě schopni obstát při žádání o půjčku v klasické bance. Tady nevadí ani nepříliš vysoké příjmy, pokud tyto postačují alespoň pro hrazení těch nejnižších nastavitelných splátek, tady nemusí být na obtíž ani nejeden méně podstatný záznam v registrech dlužníků, ba ani nějaká další dosud nesplacená půjčka, exekuce atd.

eura bankovky

Stačí tu zastavit nemovitost a rázem je šance na získání půjčky ve výši až sedmdesáti procent její odhadní ceny, a to za vlastně přímo ideálních podmínek. Lze tu totiž rozložit splácení třeba i na tři desítky let, což znamená možnost snížit splátky na naprosté minimum, lze tu ale splácet i kratší dobu nebo vše vrátit předčasně, zdejší úroky nikoho nezruinují. A dokonce se tu ani nehradí žádné poplatky předem, smlouva je jednoduchá a bez háčků. A to nejsou ani zdaleka všechna plus takové hypotéky. Jež může být i vaším pomocníkem.