Rubriky
Online

Jak se hýbou hodnoty akcií, aneb nikdy si nemůžete být jisti, když je tu Internet

Snapchat je softwarový produkt vyvíjený pro operační systémy Android a Apple. Dokážete s ním přes mobil odesílat fotky, textové zprávy, krátké videosekvence, je to vděčný pomocník zejména mladých lidí, kteří se mezi sebou baví právě sdílením svého soukromí nebo zážitků z dovolené, ze školy, s přáteli apod.
singapurská síť

Stačí jen malá změna a může se strhnout lavina

Tvůrci Snapchatu, zřejmě v dobrém rozmaru, popustili uzdu fantazii a rozhodli se změnit jeho podobu velice radikálně. Ovšem docela nešťastným způsobem. Na takové změny jsou uživatelé jakékoli aplikace velmi citliví, pokud existuje něco, co dobře funguje, ne každý ocení, když se musí znovu učit ovládání programu a ztrácet tím spoustu času. A když to jde, dotyčný odchází jinam. V případě Snapchatu došlo k tomu, že si lidé ve velkém stylu alespoň stěžovali na nový ksichtík, někteří šli ještě dál a dali kolovat na webu petici za obnovu aplikačního rozhraní do původního stavu.
digitální kodování

Cena akcií poklesla o šest procent

Dopadlo to ovšem velice svérázně. Snapchat používala totiž i známá modelka Kylie Jannerová. Ta se pochlubila svým obdivovatelům, jak jí nový vzhled rozhodně nepotěšil, ovšem nutno podotknout, že tuto osobu na Twitteru sleduje zhruba pětadvacet milionů lidí. Odezva na její příspěvek byla velmi razantní, asi 55 tisíc lidí její slova sdílelo dál a tahle vlna se dokonce dostala do stránek mnoha zahraničních mediálních subjektů. Vlna se prohnala i skrze finanční trhy a to se projevilo na propadu akcií o více než šest procent! Tj. pokles ceny akcií v přepočtu o cca 26 miliard korun.
ikonky aplikací
Společnost Snap ovládá jistý Evan Spiegel a ten v roce 2017 získal přibližně třináct miliard korun právě zásluhou akcií a ty mu vyneslo uvedení společnosti Snap  na burzovní trhy. Jak vidíte, svět akcií je relativní pojem a kdo chce na trhu obchodovat, musí mít k tomu také jistý podíl odvahy a štěstí.