5 důvodů, proč vyjet do světa

Zvažujete, zda strávit pár měsíců nebo třeba i celý rok v zahraničí? Nechce se vám opustit vaše blízké? Váháte, jestli vám studijní pobyt v cizině přinese spoustu slibovaných pozitiv? Níže si můžete přečíst 5 důvodů, které vás přesvědčí, že studium za hranicemi se opravdu vyplatí!
studentka u stolu
1.       Stanete se nezávislejším
Už přechod ze střední na vysokou školu je velký krok k nezávislosti. Musíte si sami vybrat semináře, vypracovávat seminární práce, pracovat v týmu nebo chodit k profesorům na konzultace. Pokud ale i nadále bydlíte doma nebo domů jezdíte alespoň na víkend, zas tak moc se pro vás nezmění. Maminka vám přece vypere a uvaří. Případné problémy můžete řešit s celou svou rodinou.
V zahraničí ale budete na vše skutečně sami. Musíte se spolehnout na svůj úsudek. Budete muset vyřídit spoustu papírování, vařit si, prát a samozřejmě i studovat, aby vám byly uznány všechny předměty.
2.       Zvyknete si na byrokracii
Během toho všeho vyřizování a papírování získáváte stále lepší administrativní dovednosti. Budete-li se stěhovat do zahraničí, musíte si předem zajistit ubytování, zaregistrovat se u místních úřadů, obstarat si kartu na MHD, zprovoznit si telefonní tarif, otevřít si bankovní účet atd. Po těchto eskapádách vás žádná další byrokracie jen tak nepřekvapí. A to je něco, co se vám v životě bude jistě hodit.
3.       Rozšíříte si obzory
Jiní učitelé, kteří používají odlišné výukové metody a zahraniční spolužáci vás mohou významně ovlivnit. Dozvíte se o tématech, kterými jste se na domovské univerzitě vůbec nezabývali. To vše vám rozšíří obzory. Budete možná přemýšlet, jakým způsobem zlepšit dění na české vysoké škole.
4.       Získáte přátele mnoha národností
Studovat budete s lidmi z celého světa. Pro některé z vás to bude poprvé, kdy přijdete do úzkého kontaktu s cizími kulturami a jejich zvyklostmi. Až se vrátíte domů, budete mít spoustu známých nebo dokonce opravdových přátel po celém světě, se kterými se můžete vzájemně navštěvovat nebo si alespoň jednou za čas napsat nebo zavolat.
razítko schválení
5.       Zatraktivníte svůj životopis
Dříve to bylo veliké plus, dnes do zahraničí jezdí každý druhý. Vaše konkrétní zahraniční zkušenost může ale být jedním z důvodů, proč si zaměstnavatel z celého chumlu uchazečů vybere právě vás. Třeba proto, že vaši osobnost zahraniční pobyt zformoval a na přijímacím pohovoru budete působit sebevědoměji a komunikaci v cizím jazyce zvládnete levou zadní.