Nezařazené

Colin Firth jako muž džentlmen

Také milujete filmy Láska nebeská nebo sérií filmů se smolařkou Bridget Jones? A co třeba seriál Pýcha a předsudek? A mohli bychom pokračovat v nekonečném výčtu filmů, které mají jedno společné. Hraje v nic oblíbený anglický herec Colin Firth. Nesmírně charismatický herec, kterému není rozhodně cizí britská noblesa. Tvoří tak protiklad dalšímu oblíbenému herci, kterým je Hugh Grant, který v sobě zase skrývá trochu půvabného floutkovství.
filmový pás
Pojďme si o něm něco povyprávět. Narodil se v roce 1960 v akademické rodině. Často cestoval s rodiči po celém světě. Vždy toužil po tom stát se hercem a byl ochoten pro to učinit cokoli. Zažil i velmi chudé roky, aby si mohl dovolit studium na prestižní herecké škole.
Léta pracoval především pro divadlo a televizi. Na svou první filmovou roli čekal relativně dlouho do roku 198, kdy dostal hlavní roli ve filmu Miloše Formana Valmont. Tam se také seznámil se svou první manželkou, se kterou má syna, s níž se však časem rozešel.
Devadesátá léta byla pro Colina Firtha velmi úspěšná. Zahrál ve filmech jako Pýcha a předsudek, Anglický pacient a dalších. Ve své kariéře úspěšně pokračuje také v novém století.
Jeho druhou manželkou se stala italská herečka Livia Giuggiolo, s níž má své druhé dítě.
světlo za oponou
Colin Firth působí sice jako typický anglický gentleman, což je zároveň jeho velkým potenciálem, nicméně je například velkým milovníkem fotbalu. Rád také hraje na kytaru nebo píše povídky.
Z jeho dalších slavných filmů pojďme vzpomenout například Kursk, Koleje osudu, Králova řeč, Jeden musí z kola ven, Single man, Lekce neslušného chování, Kouzelná chůva, Zamilovaný Shakespeare, Křídla slávy a to vše je jen velmi malý výčet ze všeho. Za hlavní roli ve filmu Králova řeč, kde dokonale zahrál koktajícího krále Jiřího, dostal dokonce sošku Oscara a kromě toho také Zlatý glóbus.