Sport

Adrenalinové a extrémní sporty

Odvážné osoby, které se zajímají o adrenalinové sporty, jim poskytuje takové vzrušení, že nemají problém jít do jakéhokoliv extrému. I když vezmeme v potaz zkušenosti sportovce, pořád je to extrémní sport, za kterým je skryté velké riziko úrazu nebo smrti. Jestliže se rozhodnete pro sport, který je plný adrenalinu, musíte počítat i rizikem, kterému se vystavujete. Musíte se spoléhat sám na sebe, věřit si, neudělat chybu a především se riziku postavit tváří v tvář.

Adrenalinové a Extrémní sporty jsou čím dál častěji vyhledávanou aktivitou. Pokud se ale budeme bavit o člověku, který je začátečník, musí adrenalinový sport vykonávat za dozoru zkušeného profesionála.

Nesmíme opomenout, že spousta z nás obdivuje odvážlivce adrenalinového, extrémního sportu a naší touhou je, vyzkoušet extrémní sport také. Je to pro nás tak velké lákadlo, které překryje to velké riskování s vlastním zdravím.

Žena zachycena za lano, při skoku z mostu

BUNGEE JUMPING

Tento adrenalinový sport zná snad každý. Jedná se o skok na pružném laně. Skok se provádí z vysokých míst, jako je jeřáb nebo most. Když je člověk těsně nad zemí, lano je napnuté, vymrští ho zpět nahoru.

Adrenalinový zážitek, který je spojený ze strachu, euforie a naprostého vzrušení. Člověk musí překonat určitý druh strachu, aby dokázal skočit do prázdna. Už pohled dolů, Vás svazuje natolik, že váháte, zda skočit.

 

BOULDERING

Tento sport je charakteristický pro horolezectví, ale bez použití lana. Lezení na nižších skalách nebo umělých stěnách. Zde můžete vyzkoušet svoje lezecké hranice schopnosti. BOULDERING je bezpečná forma lezení do maximální výšky 3 metrů, které je doprovázeno jištěním matrace, při možném pádu.

 

CAVE DIVING

Patří mezi nejnebezpečnější potápění. CAVE DIVING je speciální potápění v jeskyních, které jsou zatopené vodou. Tento druh potápění, je velkou výzvou pro potápěče. Než s tímto sportem začnete, čeká Vás speciální trénink, který je zaměřený na výběr vybavení, praktické a speciální techniky plavání, seznámení se s bezpečnostními riziky, seznámení s kyslíkovou bombou, s rizikovými výstupy, seznámení s komunikačními signály a psychologickou stránkou věci. Potápění v jeskyních, v úzkých prostorech, s kyslíkem na zádech, bez jediné známky světla. Objevování něco nového, netradičního, to je CAVE DIVING.

 

PARAGLIDING

K tomuto sportu je zapotřebí paraglidingové křídlo, aby jste mohli plachtit ve vzduchu. Zahájení startu rozběhem z kopce nebo z roviny za pomoci vlečného zařízení. Tento sport jistě ocení osoby, co milují být ve vzduchu. PARAGLIDING se řadí do leteckého sportu, které podléhá do zákonů o civilním létání.

Strmý svah pro extrémní lyžování

EXTREME SKIING

Extrémní lyžování, které se provozuje na dlouhých a strmých svazích v horském terénu. Tento druh sportu, má širokou historii významných a nejlepších lyžařů, kteří s tento extrémní sport lyžování započali. Při EXTREME SKIING, si nemůže lyžař dovolit udělat chybu. Daň za tento extrémní sport je těžké zranění nebo smrt.

Ať se jedná o adrenalinové nebo extrémní sporty, jsou nebezpečné a pro člověka smrtící. I když je tohle riziko vzato v potaz, lidé tento vzrušující sport vyhledávají. Sebrat odvahu a vystavit se těmto sportům, není pro každého jedince. Proto pro slabší jedince, co mají rádi svůj život volte méně rizikové sporty.