Sport

Mistrovství světa v hokeji – Česko vs USA

Mistrovství světa v hokeji 2022 – Česko vs USA.

Byl čas na změnu pro Národní tým. Česko nevyhrálo medaili již deset let a chtělo to světu ukázat, že toho schopni jsme. Naším soupeřem byla Amerika, kterou jsme v naší základní skupině porazili 1:0 díky perfektnímu gólu Matěje Blümela. Bylo tedy jasné, že nám to bude chtít Amerika oplatit v celé své parádě. V brance se i po nevydařeném semifinále objevil Karel Vejmelka a prakticky všechny lajny zůstali stejné.

sport

Česko nešlo nějak perfektně do první třetiny. V jednu chvíli to vypadalo jako pokračování nepovedeného utkání s Kanadou. I přes malé množství šancí se Národní tým neprosadil. V desáté minutě se k naší brance přiblížilo USA a Kuhlman po výborné přihrávce od svého spoluhráče dává gól a Amerika tak vede 1:0. Pár chvil po prvním gólu musel Černoch na trestnou lavici. Fanoušci měli obavy, že toto nedopadne dobře. A také měli pravdu. Ve třinácté minutě a zároveň v přesilové hře dává Gaudette gól Karlu Vejmelkovi a Česko tak prohrává 0:2. V šestnácté minutě přišlo příjemné překvapení, když Flek dal výbornou přihrávku Černochovi, který prorazil Američany a dostal tak puk do brány. Česko snížilo stav na 1:2. Bohužel nám tento nejmenší rozdíl nevydržel dlouho. Američané hráli oslabení, takže jsme měli šanci na gól, abychom zvládli před koncem první třetiny vyrovnat. Jenže nastal opak a Amerika se hnala ve svém oslabení dopředu, kde toho opět využil Kuhlman a dvanáct sekund před koncem zvýšil šanci na vítězství. Amerika po první třetině vedla 3:1.

Fanoušci už měli strach, že to bude jako s Kanadou, ale stále tak nějak věřili, protože věděli, že Ameriku už jsme jednou dokázali porazit. Druhá třetina přinesla velké překvapení, když se v bráně místo Vejmelky objevil Langhamer, který chytal jen pár zápasů. Ukázalo se, že to bylo výborné rozhodnutí Kariho Jalonena. ve 33. minutě se do toho Národní tým obul a Jiří Smejkal dostal výbornou přihrávku, díky které dal gól a snížil tak stav z 1:3 na 2:3. Ve druhé třetině to byl však jediný gól, který padl a následovala nejdůležitější třetina.

sport

Kari Jalonen do třetí třetiny vyměnil Matěje Blümela, kterého dal do první lajny a Davida Pastrňáka do lajny druhé. Hned v první minutě se to ukázalo jako skvělý nápad, jelikož David Pastrňák dává gól a bylo vyrovnáno na 3:3. Dvě minuty po vyrovnání vyhrává Česko puk na vhazování a Červenka okamžitě vypálil a Česko tak obrátilo stav a vedlo 4:3. Minutu po obratu si pro svůj druhý gól v utkání dojel David Pastrňák, který zvyšuje stav utkání na 5:3 a ve vzduchu šla cítit obrovská šance na medaili.  Následovala jedenácti minutová pomlka od gólů a v 55. minutě se do toho konečně opřel Kämpf, který neměl v celém Mistrovství světa ve Finsku takové štěstí. Při vlastním oslabení jel totiž na bránu Amerika Smejkal, který nedokázal dát gól, ale hned za ním se na dorážku připravil již zmiňovaný Kämpf a trefil se. Česko tak vedlo 6:3. David Kämpf si dojel i pro další gól, když Američané hráli chvíli před koncem bez brankáře. Kämpf zvýšil gólem do prázdné brány skóre na 7:3. Amerika se ještě stihla ozvat a snížila stav z 3:7 na 4:7. Posledního gólu se ujal v poslední minutě a zároveň přesilovce David Pastrňák, který v tomto utkání dosáhl hattricku a Česko á po deseti letech medaili. Národní tým pod vedením nového trenéra Fina Kariho Jalonena dosáhl úžasného výsledku, díky kterému má pro náš tým bronzová medaile hodnotu zlata.