PC

Hypotéku vybírejte vždy pečlivě

Vybíráte hypotéku? V tom případě vybírejte pečlivě. A zdaleka byste přitom neměli myslet pouze na nízké úročení, neboť existuje celá řada dalších faktorů, které se vyplatí si ohlídat. Také je důležité, přesvědčit se o tom, zda vás v budoucnosti nebudou reálně ohrožovat nějaké sankce a skryté poplatky, měli byste si zjistit, kolik za celou dobu splácení přeplatíte, a pokud jste nároční, jistě vás bude zajímat i to, co pro úspěch vaší žádosti budete muset vše podniknout, a jak rychle budete mít peníze doma.
Nicméně existují i takové faktory, které vám celý výběr značně zkomplikují – samozřejmě není řeč o ničem jiném, než o nízké bonitě a zápisech v registru. Právě s takovými problémy se dnes potýká vysoké procento žadatelů.
detail drobných zlatých mincí

A nutno dodat, že mnohdy úplně zbytečně. Bonitu posuzují banky velmi přísně, a pokud máte zápis v registru, tak s vámi o půjčce ani nebudou ochotny diskutovat. V takovém případě se vyplatí vyrazit raději do nebankovní společnosti, a pro mnoho žadatelů vlastně ani žádné jiné řešení nepřichází v úvahu. Ten, kdo má nějaký vroubek v registru, nikde jinde nepochodí – ten potřebuje jedině hypotéku bez registru!
pět ohnutých bankovek, liber

Jak taková půjčka vypadá?

Inu, je podobná jako všechny ostatní, jen může mít vyšší úroky. To o záleží konkrétně na tom, jak moc významný váš zápis je.
V případě, že jste ho získali spíše omylem a nejedná se o nic zásadního, můžete získat stejnou výši úroků jako ostatní žadatelé u všech jiných typů půjček.
Pakliže se naopak jedná o nějaký velký problém, budou vaše úroky mnohem vyšší.
A samozřejmě existuje i situace, kdy je jasné, že své závazky nejste a nebudete schopni splácet – v tom případě vám nepomůže žádný úvěr, a ani zde ho nedostanete.
Navíc je pro tento typ úvěru typické ručení nemovitostí – bez takové záruky se rozhodně neobejdete. Nicméně nemusíte ji nutně složit jen vy, může to za vás udělat i někdo třetí – spoluručitel.