Produkty

Rynglí je čím dál méně

Ještě před padesáti lety běžně sady a ovocné sady byly zaplněny nejen švestkami, ale i rynglí bylo dostatek. Od švestek se skutečně liší a to nejen tvarem, jelikož jsou kulaté, ale i barevným vzhledem. Některé jsou zelené a jiné zase mají žluto-červenou barvu. Také jejich chuť je úplně jiná, než ji známe od klasických švestek. Jsou slaďounké a plné šťávy. V dnešní době jich již moc není k vidění, snad jen v některých oblastech se mohou pyšnit jejich větší úrodou. Poté zde mají možnost si vypálit výbornou pálenku, která svojí medovou chutí a výbornou vůní doslova učaruje každého, kdo má rád ovocné destiláty.

na baru si každý vybírá pálenku a alkohol takový, jaký mu bude chutnat

Daleko lepší, než slivovice

Díky tomu, že se jedná o velmi vzácné ovoce, tak i destiláty z nich jsou vzácnou pochoutkou. Rynglovice https://www.lihovarek.cz/rynglovice/ je takovým favoritem mezi pálenkami. Není ani divu, vždyť je to výborná pálenka 45 %, ryze z čistého ovoce. Nikdo zde nenalezne žádný přidaný líh nebo snad další jiné přísady. Pálí se tradičním způsobem a přirozeně s využitím moderní technologie. Poté je snadnější i pro pěstitele si nechat vypálit skvělou, čistě přírodní pálenku, která nemá chybu. Vlastně jednu asi ano. Slivovici s přehledem zanechá za sebou a přitom pálenka ze švestek patří mezi velmi oblíbené destiláty.

každý si může nechat vypálit i u nás pálenku

Destilace

V podstatě se jedná o velmi jednoduchý proces. Kvas, který již obsahuje alkohol, se zahřeje. Při určitém stupni začne se odpařovat etanol, alkoholické páry se zchladí. Vznikne takzvaný první proces zhruba s 30 % alkoholu, což je málo a tak se musí proces přepálit ještě jednou. Zde probíhají určité fáze, které se musí přesně dodržet, aby z nich posléze vyšel tento výborný mok. Velkou výhodou je, že za určitých podmínek se lze domluvit s palírnou a kvas, který jsme si zpracovali sami dovézt na přepálení a konečnou fázi, která nám může v klidu zdobit sklípek i několik let. V tekutém http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Historik-z-CT-Pokud-vznikne-koalice-ANO-SPD-a-KSCM-budou-to-osudove-volby-S-extremisty-se-nevyjednava-518425 stavu se totiž žádné ovoce nezkazí. Otázkou je jak spíš dlouho vydrží, když se jedná o takovou lahůdku.