Produkty

Nezapomeňte na kvalitní klec

Když si Vaše dítě najednou vymyslí, že by chtělo kamaráda v podobě králíka, neťukejte si na čelo se slovy: Do bytu chceš králíka? Ten patří do králíkárny! Vzpomeňte si na své dětství, jak jste toužili po zvířátku, které by Vaše volné chvíle trávilo s Vámi.
Možná se Vám povedlo tenkrát obměkčit své rodiče. Možná, že ne. Ale ten pocit touhy sdílet svůj pokojík s další živou bytostí určitě z Vaší paměti nevymizel. Buďte tedy rodičem, který umí plnit sny svého dítěte. Chce králíka? Proč by jej nemohl mít? Nebuďte tvrdí a začněte přemýšlet nad tím, kde seženete kvalitní klec pro králíky.
bílý králíček
Chce to pravidla
Jestliže se bráníte takovému kroku, uvědomte si alespoň jedno. Pořízením klece s králíkem umožníte svému dítěti naučit se zodpovědnosti za druhého, ale také k sobě samému. Pohovořte se svým dítětem na téma pravidel starosti o němou tvář. Jak jeho králíček bude zcela odkázán na péči druhých. Na jeho péči. Co všechno je zapotřebí učinit, aby nový člen rodiny nestrádal a cítil se spokojeně.
· Pravidelné čištění klece pro králíčka.
· Zajištění pravidelného přísunu čerstvé vody.
· Dodání vhodného typu potravin. Od jara do podzimu čerstvou osušenou trávu, během zimy seno.
· Tvrdý chléb, aby si králík mohl denně brousit své dva přední řezáky.
· Pravidelné prohlídky u zvěrolékaře.
· A v neposlední řadě i nějakou tu zábavu do prostorné králičí klece.
králíček v kleci
Vaše dítě Vám všechno slíbí. S tím počítejte. Ale ze začátku přece jenom dohlédněte na dodržování pravidel, které jste nastavili. Samozřejmě, že i Vám nastanou starosti, abyste pohlídali zdravý vývoj králíka a zdravý postoj Vašeho dítěte. Ale na druhou stranu. Znáte lepší způsob, jak vést své dítě k zodpovědnosti?
Také musíte počítat s tím, že Vaše dítě bude králíka venčit. Přepravní klec je proto také velmi důležitá. Jak jinak by králíka dostalo dítě ven? Nebo ke zvěrolékaři? A když pojedete na chalupu, i králík se musí přepravit.