Produkty

Volit můžete ze široké nabídky chlorové chemie

Pokud jste přesvědčeni o tom, že vaši koupací nádrž nemůže před znečištěním ochránit nic lépe, než přípravky chlorové bazénové chemie, tak i v takovém případě máte stále na výběr z mnoha různých přípravků, které k ošetření bazénové vody můžete využít.

bazén

Jednoduše je můžeme rozdělit na základě jejich skupenství na přípravky tekuté, sypké neboli granulované a ty pevné ve formě tablet.
Pokud jde o chlorové tablety, tak jejich použití je zdaleka tou nejjednodušší formou ošetření bazénové vody. Tablety můžete do vody vhodit jen tak anebo je vložíte do dávkovače tablet či do plováku, ve kterém se budou postupně uvolňovat do vody tím, jak se plovák bude pohybovat po vodní hladině. Volit můžete mezi jednosložkovými chlorovými tabletami, stejně jako mezi těmi, které jsou multifunkční a mimo desinfekce bazénové vody ohlídají také optimální koncentraci chlóru a pH, zabrání vzniku inkrustací a vyvločkují všechny nečistoty.
Snadné dávkování mají rovněž granulované přípravky v sypké podobě.

relax

Poněkud složitější dávkování vás však čeká v případě, kdy se rozhodnete pro chlornan sodný neboli tekutý chlór. Jeho hlavní obrovskou výhodou, která oslovuje velké množství uživatelů je především jeho bezkonkurenční nízká cena spojená s maximální kvalitou a účinností tohoto přípravku. Ne nadarmo ho využívají také provozovatelé čistíren vod a rekreačních koupacích zařízení. Nicméně při jeho používání, především při dávkování, je potřeba dbát na veškeré bezpečnostní předpisy při práci s nebezpečnými chemikáliemi. Zároveň je potřeba hlídat nejen to, aby byl ve vodě chlóru dostatek, ale také to, aby nedošlo v jejímu přechlorování. Každopádně všem těmto potížím s náročným dávkováním se můžete hravě vyhnout tím, že si zakoupíte automatický dávkovač na chlornan sodný, který se o vše postará za vás, a to včetně měření optimální koncentrace aktivní látky ve vodě.