Auto

Automobil není jenom dopravní prostředek, spousta lidí k němu má citovou vazbu.

Auto je dopravní prostředek, které se může volně za pomocí dopravní předpisů pohybovat na cestě. Auto vlastní většina lidí, může ho vlastnit i osoba mladší 18 let, řídit ho ale smí až s platným řidičským průkazem. Přijde-li řidič o oprávnění k řízení, tím že mu bude odebrán jeho řidičský průkaz není oprávněn řídit jakékoliv vozidlo. Automobil může být elektrický, nebo může jezdit na palivo, kterými jsou nafta a benzín anebo může jezdit na plyn. Vozidla na plyn, můžou jezdit často, také i na třeba benzín nebo naftu. Auto nemusí být jenom to skutečné, můžeme mít na mysli např. hračku, buď plastovou nebo dřevěnou či jinou. 

Auto

Auto lze řídit už od věku 15 let, v zákonu je napsáno, že si dítě, které dovrší tohoto věku může udělat řidičský průkaz na automobil, který jezdí největší rychlostí do 50 km/h.

Auta a značky 

Každý člověk preferuje jinou značku vozidla, nejvíce je nám to dáno z rodiny. Značek je na trhu už příliš mnoho, proto si každý určitě vybere, podle toho, co preferuje a s porovnáním ostatních vozidel. Mezi značky například patří CITROËN, WOLSWAGEN, AUDI, BMW, PEUGEOT, KIA, DACIA, značky aut mají i různé ceny, které jsou při případné koupi dohledatelné buď u prodejce auta či na webových stránkách dané společnosti, anebo na stránkách jiných, jako je blog.

Auto je pro většinu lidí majetek, na který nedají dopustit, proto se o něho i řádně starají, tím i předcházejí budoucím potížím a nehodám atd. 

Je důležité provádět pravidelné kontroly, které jsou daný zákonem. 

interiér auta

Starat bychom se o něj měli řádným čištěním, umýváním, vysáváním a vše co se k autu sluší a patří, aby vypadalo zase jako nové.

Při koupi vozidla si zkontrolujte, jestli máte všechno potřebné k autu v něm. Na první pohled vidíte, jestli máte 4 kola a zrcátka, ale ty menší detaily už vidět nemusíte. Proto chtějte po majiteli vozidla ukázku vozidla.