Dům a byt

Malý nebo velký?

Pokud se dnešní mladí manželé rozhodují o stavbě rodinného domku, jen málokdy uvažují, že by postavili domek tzv. vícegenerační. Takto se stavěly domky v minulém století, kdy bylo běžné, že mladí novomanželé zůstali bydlet v domku některých z rodičů. Bydlení ve vícegeneračním domě má svém plusy, ale pochopitelně své mínusy. Ideální je, pokud přijde do rodiny dítě a tak na péči o něj je více rukou.

bungalov

Babička s dědečkem budou mít vnoučata u sebe a tím pádem je jednodušší pro rodiče mít volné odpoledne. Mínusem ale může být, pokud se prarodiče budou plést do výchovy a prosazovat své názory. Také pokud nebudou mít mladí striktně oddělené soukromí, může být nestálá přítomnost prarodičů, kteří budou chodit často na nečekané a nezvané návštěvy velký problém. Nikdo nechce mít za zády neustále své rodiče, natož pak tchýni nebo tchána. Postavit si vlastní rodinný domek je proto většinou už záležitostí jen mladého páru a domek si plánují jen dle svých potřeb a potřeb svých malých dětí. Nepředpokládá se, že až jednou vyrostou, nastěhují si do domu svého nového partnera.

bungalov

Domek pro tří nebo čtyř-člennou rodinu nemusí být nijak velký, často stačí i tří nebo čtyřpokojový domek. A chce-li rodina ušetřit jak na nákladech na stavbu, tak i později na energiích, měli by zvážit stavbu domku, tzv. bungalov. Bungalov 3+1 Enerdomy, který si můžete nechat postavit od firmy Enerdomy, bude dostatečně prostorný i pro rodinu se dvěma dětmi, přitom nebude náročný na energie, budete mít jistotu, že vám finance za bydlení nepřerostou jednoho dne přes hlavu. Bungalov má i další výhodu, kterou oceníte ve vyšším věku, protože bungalov nemá schody do patra. Nejen, že vy ve stáří nebudete muset po schodech, ale také vaše malé děti nebudou vystaveni pádu se schodů v jejich batolecím věku. Chcete stavět rodinný domek? Nebudujte palác, ale příjemné útulné bydlení.