Rubriky
Firmy

Stav zateplení nemovitosti

Období zimy přichází každý rok, a proto na něj musíme být maximálně připraveni. Za pomocí termovize zjistíte stav zateplení, které šetří spoustu financí.

Stav zateplení nemovitosti

Přesné měření

Zateplení nemovitosti se nám stará o udržení tepla uvnitř a zároveň zabraňuje vstupu zimy. V praxi je rozdíl opravdu znát, protože když budeme chtít vytopit starší rodinný dům se špatnou izolací, tak to půjde poměrně špatně, a hlavně velká část vytvořené energie následně unikne ven, což nás stojí nemalé peníze, které bychom mohli využít mnohem užitečněji.

termovizní kamera

To samé samozřejmě platí u bytů, kde je sice únik vlivem menšího prostoru a pouze jednoho patra výrazně menší, ovšem každá ušetřená koruna se hodí. My sami můžeme tušit, kde teplo uniká, ovšem pouhým odhadem nikdy neodhalíme veškerá místa, a navíc nebudeme mít přesné hodnoty, které jsou důležité k dalšímu postupu a případné nápravě. Abychom tyto údaje skutečně získaly, tak je nejlepší a nejpřesnější metoda pomocí měření termokamerou. Společnost nabízí hned několik balíčků, aby si každý zvolil pro sebe nejvýhodnější a zaplatil tak za vše skvělou službu.

Zateplení domu

Pokud se zjistí, že z domu uniká velké množství tepla, tak je rozhodně nejlepší se vrhnout na jeho kompletní zateplení, protože to je sice velký zásah a stojí nějaké peníze, ale na druhou stranu rozhodně se Vám daná investice vrátí, protože mnoho českých domácností protopí za rok hodně peněz a často jsou zbytečně přehnané, protože energie uniká nevyužitá ven.

nový dům

Základem je rozhodně fasáda, kde hlavním zateplovacím a osvědčeným prvkem je polystyren o správné tloušťce. To má sice velký vliv, ale rozhodně to nekončí pouze fasádou. Hned v závěsu jsou totiž dveře a okna, kdy nejlepší volbou v dnešní době jsou plastová s několika vrstvami skla. Kromě držení tepla se už ani nemlží a nerosí, což je častá nepříjemnost těch starých. Do dveří zase můžete dát těsnící gumu, což není vůbec velká investice. Teplo samozřejmě uniká i směrem nahoru, takže musíme zateplit střechu, kde se často používá skelná vata další vhodné materiály.