Produkty

Perfektní kryt pro hladinu

Základem čistého koupání by měla být čistá voda. Pokud té nedosáhnete, neměli byste do takové kapaliny vůbec lozit. Mohli byste toho docela dost litovat.

Perfektní kryt pro hladinu

Letní měsíce má většina lidí ráda. Nejen, že jsou prázdniny a všichni mají o trochu více volna než jindy, ale je to také doba tepla a teplo znamená většinou koupání. Nejen obyvatelé české kotliny se tak v houfech stěhují do areálů veřejných koupališť, na pláže rybníků či řek a přehrad, nebo, pokud mají štěstí, třeba i k vlastním bazénům. Být majitelem své vlastní koupací plochy je hlavně v letních vedrech doslova požehnáním. Konec konců, koupel v chladné vodě je tím nejlepším způsobem, jak se efektivně zbavit přehřátí a trochu ulevit tělu i mysli.

Balónky ve vodě

Ovšem voda musí být, když ne v perfektním, tak alespoň v uspokojivém stavu. To znamená, že by neměla mít divnou barvu a už vůbec by z ní neměl jít žádný zápach, který není vašemu nosu příliš po chuti. v takovém případě byste do takové vody neměli namočit ani nohu, natož se v ní koupat. Většinou je potřeba tekutiny vypustit, ale někdy se dá situace zachránit i přidáním dostatečně účinných dezinfekčních prostředků.

Co použít?

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Pokud vám nevadí zápach chlóru a nemá příliš citlivou pokožku, ideálním prostředkem je chlór. Nejedná se o sice o žádný úžasný preparát, který by byl všeobecně zbožňován, ale je alespoň velice efektivní. Navíc je i docela levný, takže je to volba číslo jedna i pro domácnosti, kde se hledí na každou korunu. V případě, že vám nevadí si trochu připlatit, raději dejte přednost jiným preparátům, které přeci jen nejsou tak dráždivé. Dobrým příkladem je třeba kyslík, případně mořská sůl.

Dokonalá voda

Větší nečistoty

Bojovat proti špinavé vodě ale můžete i jinak, třeba prostřednictvím krycí plachty na bazén. Jde o velice užitečnou pomůcky, která je efektivní proti větším nečistotám. Když bude plachta natažená, tak se do vody z logiky nedostanou žádné nečistoty, které by ji mohly znehodnotit. Tento doplněk se nepoužívá pouze přes noc, kdy se většinou bazén nevyužívá, ale také mimo koupací sezónu.