Rubriky
Dům a byt

Vhodné bydlení skoro pro každého

Koupit si v dnešní době vlastní byt není vůbec jednoduché. A to nejen po finanční stránce. Byty prostě nejsou. Co však k mání je, to je alternativní bydlení.

Vhodné bydlení skoro pro každého

Pořídit si v současnosti byt nemusí být tak snadné jako v letech minulých. Jednak byty prostě obecně nejsou a když už na nějaký pěkný natrefíte, buďte si jisti, že za něj dáte opravdu solidní peníze. Donedávna standardní dvou pokojové byty dnes mohou stát i několik milionů. A to nejen v Praze, ale prakticky kdekoliv v České republice. Tedy snad až na vyloučené lokality, kde pořád je bydlení ještě poměrně levné. Tam ale nikdo soudný bydlet samozřejmě nechce. Pokud tedy nemáte peněz nazbyt a do hypotéky, kterou pak budete splácet půlku života se vám nechce, budete se muset poohlédnout po něčem jiném.

Cedule s klíčem

Jako první se nabízí bydlení v podnájmu. To má sice své výhody, ale mnohem více negativ. Hlavními nevýhodami je hlavně cena podnájmu a samozřejmě také nejistota. Nikdo vás samozřejmě dnes již nevyhodí ze dne na den na ulici, ale termíny na vystěhování jsou často i tak docela přísné, zvláště při nedostatku jiných možností. Pak jsou tady ještě mobilní dřevěné domy, které sice nemusí být pro každého, ale alespoň po stránce ceny jsou docela zajímavé.

Nejednoho příjemně překvapí

Když se řekne mobilní dům, valná většina lidí si okamžitě s tímto druhem obydlí spojí maringotky, ve kterých žili cirkusáci, tedy nic moc. Některé předešlé verze mohou svými charakteristikami obytné přívěsy skutečně připomínat, ale pokud sáhnete po některém z nejnovějších modelů určených pro rodinu, dostanete prakticky plnohodnotné bydlení, které by vás v ničem zásadním nemělo zklamat. Za ty peníze se tato koupě většinou vyplatí.

Sladký domov

Ohláška

Zajímavostí, ale příjemnou, je fakt, že mobilní domy nejsou u nás zařazeny jako právoplatné nemovitosti, se kterými je spousta papírování. Když to trochu přeženeme, v podstatě jsou brány jako sofistikovanější psí boudy a z toho plyne jedna podstatná výhoda – nemusíte kvůli jejich koupi neustále běhat po úřadech. Prostě jen provedete ohlášku a máte to vyřízené.