Nezařazené

Trápí i vás problémy související se zlatou žílou?

Pravděpodobně si myslíte, že patříte k jedním z mála lidí, kteří mají tu smůlu, že jich trápí bolavé nepříjemné výrůstky v zadečku, kterými jsou hemeroidy. Opak je však pravdou a skutečnost je taková, že o nich drtivá většina lidí jen tiše mlčí a nechlubí se nimi. Konec konců ani není čím, ale všemu jde nějak pomoci.
opálené kalhotky.jpg

Netrpí na nich jen starší lidé

Mnoho lidí se domnívá, že takové potíže můžou nastat až ve starším věku. V tom případě vás musíme vyvést z omylu. Hemeroidy můžou postihnout i velmi mladé lidi, kteří k nim přišli možná nevhodným životním stylem. Co má za příčinu jejich výskyt?
1. Sedavé zaměstnání.Pokud trávíte celý den tím, že sedíte na zadnici, může se to projevit i tak, že se s nimi brzy setkáte.
2. Nachlazení.Bohužel i zdánlivě malá chřipka nebo rýma, může přivodit ještě další problém, který jen tak nezmizí a může se opětovně vracet v době další nemoci.
3. Vysoká tělesná aktivita.Jestli patří cvičení k vašemu stylu života, možná už víte, že posilování a zvedání činek může hemeroidy jen podpořit a ještě více zintenzivnit. Je to působením tlaku a zátěže na spodní část těla.
4. Těhotenství a následný porod.Žádná žena za to opravdu nemůže, ale i příchod miminka na svět vám může způsobit „bolístky“, které si pak odvezete domů.
zadek v džínách.jpg

Ženy nimi trpí možná více než muži

Jak už bylo zmíněné, samostatnou skupinou, která má s hemeroidy nejvíce trápení jsou ženy, které očekávají nebo už porodili jejich miminko. Tlak na pánevní dno má na svědomí fakt, že se tomu jen málokterá žena může nějak vyhnout. Nejhorší na tomto problému je fakt, že ne vždy odezní tak rychle jako přišel.
Jak si můžete pomoci?
– na trhu je řada přípravků v podobě mastí, které vám od problému uleví
studená sprchado oblasti konečníku nejen pomáhá ulevit od bolesti, ale také zatlačit tyto „nepřátele“ zpátky
– v případě dlouhotrvajících a bolestivých potíží můžete vyhledat odborníka, který vás jich zbaví jednou provždy – a vůbec to nebude žádná ostuda, ale naopak – strašná úleva!