Produkty

Jak zařídit malý byt

Světlé barvy

Volte světlé barvy, které prostor opticky zvětší. Vhodná je bílá, béžová, světle hnědá, světle žlutá a blankytně modrá. Červenou, černou a tmavě modrou raději vynechte. Na malý prostor působí příliš těžce.

Multifunkční nábytek a šetření místem

V dnešní době už je možností opravdu mnoho. Rozkládací pohovka, taburety s úložným prostorem, válenda s úložným prostorem. Vše šetří místo. Zvažte také, zda v kuchyni využijete čtyř plotýnkový sporák. Nestačil by dvou? To samé jídelní stůl. Může být sklápěcí. Další varianty úsporné na místo jsou posuvné dveře a nebo sklápěcí postel.

byt

Jednoduchý design

Rozmyslete si v jakém stylu budete byt zařizovat. Jen tak bude působit jednotně. Vyhněte se těžkým a příliš zdobeným kusům nábytku. Masiv opravdu ne. Lehké konstrukce a nábytek na nožičkách ano.

Zóny v hlavní roli

Zde je důležitá otázka: co doma nejčastěji děláte? Pracujete z domu a tudíž potřebujete pracovní koutek? Nebo přijdete v podvečer z práce, a jediné co chcete je svalit se na gauč? Podle toho rozdělte byt na zóny. K oddělení můžete použít vertikální žaluzie nebo policový systém.

skříň

Úložné prostory

U malých bytů velký problém. Zde se skutečně vyplatí nechat si vyrobit skříně na míru. Budete mít jistotu, že každý centimetr je využitý. Skříň až do stropu vám poskytne hodně místa navíc. V horní části můžete lehce skladovat sezónní oblečení nebo vánoční výzdobu.

Světla a zrcadla

O zrcadlech se ví, že opticky zvětší prostor. Ale pozor, neumísťujte jej hned naproti posteli. Další optický zvětšovač je světlo, jak denní, tak umělé. Na okna nedávejte těžké závěsy, volte lehké materiály nebo žaluzie. Hlavní umělé světlo doplňte menšími lampičkami a bodovkami.

Živá květina, střídmé doplňky a žádný nepořádek

Aby vaše nové hnízdečko působilo útulně, vystavte si alespoň jednu živou květinu. Ovšem s doplňky opatrně. Je tenká hranice, kdy to s nimi snadno přeženeme. Méně je více. Hodně doplňků by pak působilo chaoticky. Také udržujte pořádek a vše vracejte na své místo.

Přeji, ať se vám krásně bydlí.