Dům a byt

POHODLÍ DOMOVA NADE VŠE

Také milujete obchody s nábytkem? Já strašně. Kdykoli kolem nějakého jdu, musím dovnitř a jdu se posadit na gauč, nebo křeslo.

Člověk by si měl vyzkoušet, jak se mu bude lenošit. Přece neznamená, že si jdu posedět jen na to, co mi padlo do oka, protože se může stát, že při sezení na gauči, který není úplně to, co hledám, zjistím, že moje tělo s okem, tak říkajíc, nesouhlasí.
kožené sedačky

Proto ráda zkouším. I když zrovna žádný takový nábytek nepotřebuju.

Ale už delší dobu rozvažuji nad sedacím pytlem.

Vyrábějí se v různých velikostech, barvách, materiálech, takže když nad tím přemýšlím, docházím k tomu, že jeden pěkný velký pytel s podnožkou, by se mi hodil.

Je pohodlný a tvarově se přizpůsobí každému, kdo si na něj sedne.

Dokážu si představit, jak na něm lenoším s knížkou v ruce.

Ale vraťme se ke křeslům a gaučům.

Po dlouhém dni si všichni rádi sedneme na přiměřeně měkký, hezky tvarovaný nábytek.

Někdo má raději, když mu končí hned nad rameny, jiný si rád opře hlavu o vyšší opěradlo, dalšímu vyhovuje, když může za sebou vysunout opěrku na svou výšku.
velký jídelní stůl

Milovníci retro stylu si také přijdou na své.

Pohovky napodobující styl 60. let, k tomu stolky, skříňky, vše se dá sehnat.

Také se samozřejmě musíme rozhodnout podle velikosti místnosti. Aby člověk zahleděný do velkých gaučů ve tvaru U ve výsledku neměl v obýváku jenom pohovku, protože se mu tam už vejde jen televize pověšená na zeď.

Ano, teď je hodně v módě vybourat příčky v bytech, aby se prostor zvětšil a velký nábytek měl přiměřený prostor.

Například zmizí zeď mezi obývákem a kuchyní tak, aby sedačka, do původního prostoru nevhodná, se hezky vyjímala v bývalé jídelně a na druhém konci proti ní, stojí, nebo visí velká televize.

I tohle lze považovat za pohodlí. Každý má rád něco jiného.

Vlastně jsem úplně pominula kuchyňské židle. Ano, i na těch hodně záleží. Je důležité, jaký máme pocit, když jíme.

Na módní, ale nepohodlné židli se vrtíme, nevíme jak se uvelebit, až nakonec naštvaně vstaneme a jídlo buď nedojíme, nebo s ním jdeme na gauč.
venkovní křeslo u bazénu

Proto i tady musíme zkoušet, jaký tvar a materiál nám bude vyhovovat.

Vždyť domov je místo, kam se vracíme utahaní z práce, společensky unavení, nebo se těšíme, až si sedneme po náročném výletu. Vždyť není důležité, jestli máme zařízení podle posledních módních trendů, ale my sami se musíme cítit pohodlně a šťastně, když se tam vrátíme.