Lifestyle

Vejce do svého jídelníčku rozhodně zařaďte – Proč jsou vhodnou potravinou a jak prospívají?

O vejcích se hodně mluví a někomu nemusí být jasné, zda je dobré je jíst každý den. Také si nejste jistí? Víte, proč byste je jíst ale opravdu měli? 

Vejce do svého jídelníčku rozhodně zařaďte – Proč jsou vhodnou potravinou a jak prospívají? 

Máte rádi vajíčka? Děláte si je doma často na snídani nebo k večeři? Myslíte si ale, že není dobré je jíst každý den? Naopak, nevěřte fámám a vejce si v rozumné míře klidně každý den skutečně dopřejte. Našemu zdraví prospívají a navíc dokážou dodat hodně energie, což je neskutečně důležité. Kdy je nejlepší doba na vajíčka a kolik jich vlastně denně můžete opravdu sníst, aby vám nezačaly škodit? Protože i s vajíčky je to jako se vším jiným, všeho moc zkrátka vždycky škodí. 

chléb s vejci

Kolik vajec můžete sníst bez výčitek? 

Pokud milujete vejce, máte vyhráno, jde totiž o velmi zdravou potravinu a určitě se nemusíte obávat konzumovat je každý den. I když se traduje mnohé a říká se, že s vejci se to nemá přehánět, protože to škodí zdraví, není to tak úplně pravda. Bát se jich tedy opravdu nemusíte a klidně si denně dejte i tři vajíčka. Více ale už ne. Pokud si dáte každý den jen jedno nebo tři vajíčka, je to jedno a pořád je to v pořádku. Navíc vejce prospívají zdraví a skvěle se hodí do zdravého jídelníčku. 

V případě, že sportujete a snažíte se jíst velmi zdravě, vejce by na vašem talíři opravdu chybět neměly. Můžete si je dát jen uvařené, ale klidně i míchané nebo jinak upravené. Nejlepší jsou vejce na snídaní, ráno totiž dodají hrozně moc potřebné energie a pak nebudete potřebovat ani během celého dopoledne jíst, a přesto budete mít síly na rozdávání. A to je to, co potřebujete. Hlavně, pokud žijete aktivním životem. 

vejce jsou zdravá

Co nám vajíčka dávají? 

Vejce obsahují cenné látky, kromě energie tak tělu pomáhají podpořit i imunitní systém, ten posilují, stejně tak jako mozek. Navíc vám díky vajíčkům lépe porostou vlasy a nehty. Vejce jsou bohaté na živiny, těch mají skutečně plno. No a jak je to s tím cholesterolem? Všichni víme, že vejce ho mají dost, ale tak hrozné, jak se tvrdí, to opravdu není. Stačí se právě držet pravidla, tři vejce denně a dost. 

Pokud žijete zdravě, vejce opravdu potřebujete.