Produkty

Předcházejte plochým nohám s badmintonem

Bosonohé chodníky versus badminton

Proč dát přednost badmintonu před bosonohými chodníky, které jsou propagovány jako prevence ploché nohy, případně pro reflexní terapii?

Povrch si můžete rovněž upravit podle svého – bosonohé chodníčky sestávají z různě modifikovaných povrchů, jsou tam například oblázky, větvičky, jehličí, písek, smrkové či modřínové šišky atp . Vy ovšem můžete své badmintonové domácí hřiště upravit stejně. Povrch si zvolíte, jak vám bude vyhovovat, a můžete jej podle potřeby i obměnit. Hřiště může mít i určitý sklon, nemusíte hrát na rovině, a když se budete ve své pozici na hřišti střídat, může to být zajímavé zpestření celé hry.

badmintonová raketa s míčkem

Nebudete jen chodit naprázdno sem a tam – na bosonohých chodnících se předpokládá pouhá chůze, tedy lidé se prochází bez cíle sem a tam. Může to být docela nuda až otrava chodit jen tak, s odůvodněním, že vám to přece pomáhá na chodidla. To s badmintonem splníte obě podmínky – bude vám to podporovat tvorbu příčné a podélné klenby, provádět reflexní terapii a zároveň se budete soustředit na samotnou hru.

souprava na badminton

Hra vás zabaví – badminton s badmintonovými raketami je nesmírně zábavný a pohodový a s doteky na bosá chodidla vás to bude bavit o to více. Můžete hrát proti sobě muži i ženy, děti i dospělí, můžete hrát ve dvou či ve čtyřech a můžete hrát v teplejším i chladnějším počasí. Výhodou je, že si tuto hru můžete vzít s sebou i na dovolenou, a je-li možnost hrát třeba na trávníku, podle možností si jej můžete upravit do podoby bosonohého chodníku i tam.

Lépe se vám uvolní endorfiny – zatímco bosonohá chůze je jen chůzí, a uvolnit endorfiny – hormony štěstí se vám při ní podaří až po delší době chůze, u badmintonu se endorfiny uvolní za pár minut. Budete tak vnímat vaši činnost intenzivněji a zábavněji. Nehledě na to, že s badmintonem lze také efektivněji shazovat kila navíc.