Firmy

Půjčovna dodávek Praha jako prostředník k poklidné dovolené

V poslední době vzrůstá zájem o pobyt v přírodě v místech, kde nepůsobí rušivé civilizační vlivy, a kde máme konečně klid od každodenního zápřahu. Tento trend podporuje i všudypřítomný stres, který se stává novodobým strašákem a příčinou mnoha zdravotních obtíží. Koronavirová epidemie ještě tento postup urychlila, snažíme se vyhýbat přelidněným místům, městské zástavbě a různým společenským akcím s velkým počtem lidí, a raději jsme v bezpečí, v ústraní, kde také nacházíme sami sebe, ve svém vlastním nitru.

Máme velké štěstí, že naše země patří k těm nejkrásnějším na světě, a to i přesto, že se na ní podepsal reálný socialismus. Většina památek je renovována, je tu několik stovek přírodních rezervací, národní parky, chráněná území na ploše tisíců hektarů, a kdo má zájem, stále má možnost taková místa objevit a shlédnout.

Za posledních deset let také vzrostl zájem o cestování vlastními nebo pronajatými vozidly. Hromadná doprava pomalu ustupuje do pozadí a je využívána zejména pro pracovní záležitosti. Dovolenou zkrátka trávíme raději v autě, jsme tak pány svého času, nezávislí na jízdních řádech a kontaktu s cizími lidmi.

třeboňský rybník

Jižní Čechy s pronajatou dodávkou

Jihočeský region je pohlazením na duši, zvláště tehdy, víte-li kam vyrazit, a která místa stojí za návštěvu. Rádi bychom vás pozvali na Třeboňsko, do chráněné krajinné oblasti poseté stovkami rybníků a hlubokými lesy, jemuž vévodí původní koryto řeky Lužnice. Krajina Třeboňské pánve je rovinatá, a pokud uvažujete o zapůjčení vozu z půjčovny dodávek Praha Půjčovna Praha 9, vyplatí se vzít s sebou jízdní kola. Můžete tu prožít úžasnou rodinnou dovolenou, kempovat každý den na jiném místě a procestovat autem či na kolech tento kraj křížem krážem.

zámek Třeboň

Pohodové kempy najdete např. v Suchdole nad Lužnicí, v Majdaleně, v Chlumu u Třeboně, v obci Lužnice či ve Veselí nad Lužnicí a odtud se pak můžete vydat po značených cyklotrasách k Nadějské rybniční soustavě, k největšímu českému rybníku Rožmberk, nebo vyzkoušet některé z přírodních koupališť v zatopených pískových lomech.