Finance

Bez peněz to není ono

Nemusím vám určitě sáhodlouze vysvětlovat, k čemu jsou nám lidem peníze, a nemusím vám určitě ani popisovat, jak krutý může být úděl někoho, kdo se ocitne na světě bez finančních prostředků nebo dokonce v nezvladatelných dluzích. Každý z nás chápe, k čemu jsou peníze důležité, co se s nimi dá a bez nich nedá dělat. A nepochybně se shodneme na tom, že kdybychom měli volit mezi bohatstvím a chudobou, vybereme si bohatství. Finančně zajištěný člověk má kdykoliv to, co potřebuje, zatímco chuďas samozřejmě nikoliv.

libry bankovky

Jenže své potřeby má každý z nás. Bez ohledu na to, zda mu je osud po finanční stránce příznivě nakloněn nebo ne. A tak se kdekdo ocitá klidně i opakovaně v situaci, kdy by sice potřeboval za něco platit, ale už na to zkrátka nemá. A když nemá čím financovat své potřeby, má zkrátka pech. Měl by se bez toho, co postrádá, obejít, a to až do doby, než zase nějaké peníze získá.

A když už se to nedá více snášet? Pak přichází ke slovu třeba i půjčky, jež mohou finančně vypomoci těm, kteří si právě nemohou dost vydělat a nemají ani nějaké dostačující úspory.

Jenže mnozí z těch, kteří se obracejí na finanční ústavy, neuspějí. Někdy jim tu odmítnou půjčit proto, že se zdá, že nemají takoví žadatelé příjmy, které stačí ke splácení poskytnuté půjčky, někdy může být problémem třeba záznam v registrech dlužníků, hrozící nebo už dokonce probíhající exekuce… Nebo třeba i toto vše a ještě něco navíc.

libry peníze

Žadatelé o půjčku prostě nejsou vždy zrovna dokonalí. A nedokonalým se v bankách nepůjčuje.

Ale i těm, kdo vzbuzují určité pochybnosti, se někdy pomoci dostane. Když tito mají například nemovitost, nabízí se jim přinejmenším nebankovní americká hypotéka, jejíž splácení se zaručuje právě zástavou nemovitého majetku. Každý, kdo nabídne takovou zástavu a má na splácení, tu peníze dostane. A může se mít zase dobře.